Gyakornok állás Budapesten

jogero.hu jogi allas
Jogi állás

A Dr. Nagy Attila MBA Ügyvédi Iroda (www.drnagyattilamba.hu) GYAKORNOKOT keres.

A gyakornok feladatai:

  • Szerződések, okiratok, ügyvédi levelek, meghatalmazások előkészítése
  • Bírósági beadványok, fizetési meghagyások, végrehajtási lapok, cégiratok előkészítése
  • Beadványok, iratok eljuttatása hatóságokhoz
  • Jogi kutatómunka, jogi szakvélemények előkészítése
  • Kapcsolattartás ügyfelekkel, hatóságokkal, bíróságokkal
  • Irodai adminisztráció

Elvárások:

  • Jogi egyetem harmad-, negyed- vagy ötödéves hallgatója
  • Alapos elméleti tudás
  • Kitűnő kommunikációs készség élőszóban, írásban és telefonon
  • Önálló, precíz, proaktív munkavégzés
  • Angol nyelvtudás
  • Microsoft Office (Excel, Word), e-mail rendszerek magabiztos kezelése, internetböngészők ismerete
  • Elkötelezettség az ügyvédi hivatás iránt

Előny:

  • Ügyvédi irodában, nemzetközi ügyvédi irodában szerzett tapasztalat
  • Egyéb nyelvtudás
  • Angol jogi szaknyelv ismerete
  • Polgári jogi érdeklődés
  • Nemzetközi tanulmányok
  • Tanulmányi versenyeken való részvétel

Amit kínálunk:

  • Jó hangulatú munkakörnyezet a Bródy Sándor utca 2. szám alatt található irodában (az ELTE-től / PPKE-től minössze 5 percre)
  • heti 20-40 órás állás, rugalmas időbeosztással (az egyetemi kötelezettségek figyelembevétele)
  • Érdemi jogi munka
  • Széles körű szakmai tapasztalatszerzés
  • Fizetés
  • A gyakornok által hozott ügyfél esetén külön díjazás
  • Hosszú távú karrierlehetőség

Hogyan lehet pályázni: A pályázónak magyar nyelvű szakmai önéletrajzát és kísérőlevelét az iroda@drnagyattilamba.hu e-mail címére kell megküldenie (angol nyelvű önéletrajz és kísérőlevél előny). Pályázni kizárólag e-mailben lehet. A jelentkezés folyamatos, a kezdés azonnali.

Jogi állás
Ügyvédjelölt állás – DR. VIRÁG ISTVÁN ÜGYVÉDI IRODA

A DR. VIRÁG ISTVÁN ÜGYVÉDI IRODA, mely elsősorban gazdálkodó szervezetek,önkormányzatok számára nyújt jogi szolgáltatást, azonnali kezdés lehetőségével, főállásúügyvédjelöltet keres. Kiemelt jogterületek: gazdasági jog, polgári jog, ingatlanjog, kisajátítás. Feladatok: ügyvédek munkájának segítése ügyfelekkel történő kapcsolattartás bíróságok és hatóságok előtti képviselet ellátása okiratok, beadványok szerkesztése jogszabálykutatás Elvárások: önálló, precíz munkavégzés megbízhatóság, terhelhetőség …

Jogi állás
Ügyvéd – ügyvédjelölt állás – dr. Wertán Balázs ügyvéd

Dr. Wertán Balázs ügyvéd, aki működöm Pomázon keresem új kollégámat, jó közösségű irodámba.Irodám magánszemélyek, kis- és középvállalkozások igényeit elégíti ki, többségében évtizedes kapcsolat és bizalom alapján. Mindennel foglalkozunk, ami a fenti kört érinti Ingatlanok: adásvétel, ajándékozás, társasház, telekalakítások;Cégek: alapítás, változás-bejegyzés, végelszámolás; öröklési jog, szomszédjog, vállalati szerződések stb.;Nem foglalkozunk: büntető ügyekkel, …

Jogi állás
Ügyvédjelölt állás – Dukkon Ügyvédi Iroda

Budapesti, vegyes praxisú ügyvédi iroda határozatlan időre 1 fő ügyvédjelöltet keres. Irodánk polgári és gazdasági (pénzügyi), valamint kis volumenben büntető ügyekkel is foglalkozik. Feladatok: Gazdasági (főleg vállalati, finanszírozási, ingatlan, adatkezelési ügyek) területen történő munkavégzés, teljes körű általános jogi támogatás Polgári ügyekben peres és nemperes képviselet ellátása, peren kívüli tárgyalások lefolytatása, …