Kezdőlap Fórumok Jogi szakvizsga Jogi szakvizsga A rész Vizsgaélmény A rész jogi szakvizsga

Ennek a témakörnek tartalma 0 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés:  boldog 3 éve, 2 hónapja telt el.

1 / 1 bejegyzés megtekintése
  • Szerző
    Bejegyzés

boldog
    Tag

Sziasztok!

Le kell írnom, mert nagyon meglepő élményben volt részem pénteken (2015. szeptember)

Legalább egy hónapot készültem a vizsgára, de a vizsga napján úgy éreztem, hogy semmit nem tudok (ami igaz is volt, mert a szó szerinti tanulásban nagyon rossz voltam mindig… nem tudnám elmondani, a szerződésen kívüli kártérítési felelősség szószerinti megfogalmazását…)

Szóval ezzel indultam neki a napnak, eléggé elkeseredetten.

Aztán kiderült, hogy 3 ügyvéd fog vizsgáztatni, 3 60 feletti férfi…
    Kicsit megijedtem, mert nem hallottam jókat.

Én a harmadik vizsgázó voltam, előttem volt két lány akik csak 1-1 tárgyból vizsgáztak, de fejenként 50-50 percet voltak bent. 2 darab kettes lett az eredménye és azt mondták, hogy mindent! kikérdeztek tőlük…

Utánuk jöttem én, én mindhárom tárgyból vizsgáztam és tényleg kikérdeztek mindent, összesen 120 percet voltam bent.

Ennek ellenére nagyon rendesek voltak, nem arra voltak kíváncsiak, hogy tudom e szószerint a Ptk-t a Pp-t, hanem, hogy meg van-e az alap jogi gondolkodás. Tényleg alapkérdéseket tettek fel, amit egy hároméves gyakorlattal rendelkező jogász tud.

Egy kis bibi volt a 3. résznél, gazdasági jog, hogy az ügyvéd kb csak a cégeljárást kérdezte, meg az ahhoz tartozó ügyvédi teendőket.

Összességében 5-5-4 lett az eredmény, szóval nagyon elégedett vagyok.

1 / 1 bejegyzés megtekintése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.