Kezdőlap Fórumok Szabálysértés Szabálysértés

Ennek a témakörnek tartalma 1 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  jelolt1234 2 éve, 3 hónapja telt el.

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés

Popey
    Tag

Az lenne a kérdésem Önnök felé , hogy egy 2014 szabálysértési ügyem amire 212 Óra Közmunka lett kiszabva egyéb okok miatt nem tudtam teljesiteni ,természetesen pártfogó lett kirendelve a közeli városban ahova több alkalommal sem jelentem meg volt többször amikor munkám miatt sem tudtam és én kértem késöbbi ídőpontokat amin sajnos ismét nem tudtam megjelenni , ezek után a pártfogó átadta a bíróságnak hogy nem jelentem meg többszöri ídőpont ellenére sem , a bírósági tárgyalás -ra is sajnos többszöri ídőpontot kellett kérnem mivel anyagi nehézségekben küszködünk feleséggemel és egy kiskórú kislánnyommal így sajnos az útolsó kérelmemre már nem válaszolt hanem a rendőrség álitot elő a Miskolci Törvényszék.-ről lenne szó , egy Bírónő vezette a tárgyalást és azt mondta nekem nem tud mit tenni át kell hogy váltsa ezt a 212 órát 53 nap Fogházra , én mondtam neki hogy kifizettem valahogyan vagy ledolgozom ,csak ne váltsa át tudom hogy hibáztam ,de ha bemegyek erre az 53 napra a családom nagyon nehéz helyzetbe kerül híszen számlákat kell fizetni és e -melett van végrehajtói levonásunk hogy a házzunkat el ne vigye , de erre ő azt mondta fel lebezhetek és már karácsonyra be vonulok vagy ad 3-hónapot amíg össze gyüjtők egy kis pénzt a családomnak , de azt mondta most kell döntenem így én azt mondtam akkor hogy a 3 hónap így Február 10.-én kellenne bevonulnom Miskolcra a BV Intézetbe , de akkor mi teljesen tönkre megyünk és lehet a házamat is elveszitem mivel a feleségem keresete is csak 50.000 forint ebből nem tud majd annyit kifízetni és a kislányomat is nevelni , azt mondta a Bírónő hogy ez így már Jógerős ,az lenne a kérdésem mit tehetnék hogy valahogyan más legyen a fogház helyett Illetve hogy le dolgozhassam vagy kifizethessem nagyon fontos lenne a válasszuk, és elöre is nagyon szépen köszönöm Önnöknek!!!

Szia,

a szabálysértési törvény alapján kifizetheted, még akkor is ha már megkezdted letölteni az átváltoztatott pénzbüntetést:

“(14) Ha az elkövető vagy helyette más a pénzbírságot, illetve a szabálysértési elzárásra átváltoztatott pénzbírságnak a még le nem töltött napoknak megfelelő összegét igazoltan megfizeti,
    a) a szabálysértési elzárás nem foganatosítható, illetve
    b) a szabálysértési elzárás foganatosítását követően az elkövetőt nyomban szabadon kell bocsátani.”

A pénzt össze kell gyűjteni addig és kifizetni…

Kitartást kívánok.

Remélem segítettem!

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.