Kezdőlap Fórumok Autó, motor, közlekedés Parkolási büntetés

Ennek a témakörnek tartalma 1 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  jelolt1234 2 éve, 9 hónapja telt el.

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés

Éppen fényképezték a kocsimat, amikor visszaértem. Nem is gondoltam büntetésre, mert tele volt a Népszínház utca migránsokkal. Gond nélkül elhajtottam, mire 3 hét után kaptam egy felszólító levelet, hogy a megemelt összegű büntetést fizessem be. Kérdésem az, hogy lehet-e szankcionálni abban az esetben, ha a “Mikulás-csomagot” nem is láttam? Van-e esélyem a bíróságon, mert szerintem ez igazságtalan eljárás?

Üdv Andrew!

Első körben írnék egy választ a felszólításra, hogy a csomagot egyáltalán nem is láttam és hogy jogtalannak érzed így az emelt összegű büntetést.

Ha valóban tilosban parkoltál/nem volt jegyed, akkor fizesd be az alap követelést.

Ha megfizetted, akkor már ha bíróságra kerül az ügy – de szerintem nem fog ha minimális megtérülés van – jó eséllyel indulsz.

Fontos!, hogy másik 3 ember (tanúk) veled utazott (feleség, barát), akik mikor odaértetek a kocsihoz, semmilyen mikulás csomagot nem láttatok.

Összegezve:

Írj egy levelet a felszólításra, hogy igen, nem volt jegyem, sajnálom, ezért a követelésüket – a minimális díjat – befizettem, átutaltam, melyről mellékelem a bizonylatot.

Az emelt díjú büntetőst nem ismerem el, mert nem közölték velünk a bírságot, melyre 2-3 tanú,m is van.

Tisztelettel:

XY

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.