Kezdőlap Fórumok Jogi szakvizsga Jogi szakvizsga C rész Jogi szakvizsga C. rész vizsgaélmény

Ennek a témakörnek tartalma 0 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés:  tibike 3 éve telt el.

1 / 1 bejegyzés megtekintése
  • Szerző
    Bejegyzés

tibike
    Tag

Sziasztok!

2015. október 14-én voltam vizsgázni C részből (alkotmány, munka, eu) és az eddigiekhez hasonlóan most is nagyon normális, korrekt vizsgáztatókkal találkoztam.

A vizsga nem tartott sokáig, tárgyanként kb 10-15 perc, nem arra voltak kíváncsiak, hog mit nem tudok, hanem arra, hogy mit tudok.

kérdések voltak:

Munkajog:

– felmondás, azonnali hatályú felmondás próbaidő alatt
    – ha egy jól fizető munkahelyet otthagyok egy másik munkahely miatt, de az utóbbi munkahelyen a szóbeli mnegállapodással ellentétben az írásbeli munkaszerződés nem azokat tartalmazza, amikben megegyeztóünk – ezért én, a munkavállaló azonali hatállyal megszűntti a munkaviszonyt próbaidő alatt, lehet-e bármilyen igényem az engem ért kár miatt?

Ugye otthagytam egy jól fizető munkahelyet és oda már nem mehetek vissza…

A válasz azvolt, hogy igen, bíróság előtt érvényesíthetem az igényemet kártérítés jogcímén.

Alkotmány:

– Önkormányzati ügyintéző vagyok és jön hozzám egy ügyfél, hogy ő a szembeszomszédjának az építkezési engedélyezési eljáráának az uiratait kéri, mint közérdekű datot, mit teszek?

Válasz: levélben tájékoztatom, hogy az igényelt adat nem közérdekű adat, és tájékoztatom, hogy azInfó törvény alapján keresetet indíthat bíróság előtt.

A lényeg, hogy nincs ügy, eljárás, mivel nincs hatásköre a hatóságnak. Nem határozatot nem végzést hozok, csak levelet írok.

Eu:

– Irányel jellemzői,
    – megosztott hatáskörök,
    – bennefoglalt hatáskörök
    – Tanács szerkezete

1 / 1 bejegyzés megtekintése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.