Kezdőlap Fórumok Családjog haszonélvezeti joggal visszaélés??

Ennek a témakörnek tartalma 2 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  jelolt1234 2 éve, 9 hónapja telt el.

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés

Tisztelt fórumozok

A jelenlegi párom különél a férjétől.amikor külön váltak a lakásukat megvette a helyi önkormányzat a párom lemondott a gyerekek javára minden anyagi követelésről.a férje vett egy 3 szobás panelt amit a 3 gyerekre íratott mint tulajdonosok a férj a haszonélvező.a férje odáig úgy mond szemétkedett hogy kidobta az egyik fiát konkrétan az utcára .azóta albérletből albérletbe jár ill sokáig az utcán élt tavaly decenberben az utcáról vitték be a mentők a kórházba .Én fogadtam be a gyereket decemberben mert az utcán nem lakhat.Annak ellenére hogy 1/3 részt tulaj Azóta se teheti be a lábát még látogatás céljából se ha a testvéreihez megy,jelenleg a nagy fiú dolgozik és az utcáról jár a munkahelyére A páromat tis kitiltotta azaz nem láthatja a gyerekeit csak az utcán. Konkrétan a párom középső fia irt hogy az apja azt mondta anyád ide a lábát nem teheti be.Holott a párom becsületesen fizeti a gyerektartást 50.000 ft és semmilyen bírósági határozat vagy eltiltás nincs arra hogy a férje ez alapján ezt megtehesse .Közölte vele ha bemeri tenni a lábát háború lesz és feljelenti magánlaksértésért.Jelenleg a mai napon 2015 11 15 az utcán ünneplik a középső fia születés napját ezen okból kifolyólag a 13 éves öccsével illetve a nagyobbik kidobott fiúval. Én úgy érzem visszaél a haszonélvezeti jogával jó e a rálátásom ez ügyben és mit tehetünk. Köszönettel és tisztelettel Antal

Hány éves a nagyfiú?

És egyébként igen, a haszonélvezőt illeti meg a zavartalan használat joga (is), mely alapján a tulajdonost is kizárhatja az ingatlanból.

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.