Kezdőlap Fórumok Joghallgatók A világ legnehezebb szakmája!??!!

Ennek a témakörnek tartalma 0 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés:  Jogasznoo 2 éve, 11 hónapja telt el.

1 / 1 bejegyzés megtekintése
  • Szerző
    Bejegyzés

Sziasztok,

ma reggel a facebookot pásztázva az alábbi bejegyzésre bukkantam:

“dr.!
    Köszönöm! Meg szeretném köszönni anyának (xxxxxxxx) és apának, hogy végig támogattak, hittek bennem és mindent megtettek, hogy sikeresen elvégezhessem a jogi egyetemet. Nélkülük nem tartanék itt! Örökké hálás leszek azért a szeretetért, amit tőlük kapok nap, mint nap! Október XX-e az a nap volt életemben, amikor egy hosszú út, amelyen jártam véget ért, amiért évek óta keményen dolgoztam munka mellett, amiért a családom karácsonykor, húsvétkor, ünnepek, hétvégék alkalmával vagy egyáltalán nem látott, vagy csak könyvvel a kezemben, de kommunikációra alkalmatlan állapotban… DE megérte, hiszen, október XX-e az a nap, amikor elértem azt az álmom, amiben volt idő, hogy nem hittem, hogy képes leszek rá. De sikerült, megcsináltam és immáron
    dr. xxxxxxxxx xxxxxxxxként folytatódik az utam…
    Köszönöm továbbá a barátaimnak, akik mikor felhívtak, hogy fussunk össze, szinte meg se várták a válaszom csak annyit mondtak: „jah már megint tanulsz, mindig tanulsz XXXX, akkor majd hívj ha vége”, de kitartottak mellettem, támogattak és tudták, hogy inkább velük lennék szívesebben, mint a négy fal között könyvekkel… Mindenkinek köszönöm a türelmet, a megértést, hogy kitartottatok mellettem, és hittetek bennem!”

Nem véletlenül anonimizáltam, de ez az ömlengés csak nekem szúr szemet?

Körülbelül úgy ír az egyetem befejezéséről, mintha egy marsi küldetést teljesített volna? Évente több ezren végzik el a jogi egyetemet, és senki nem szemeteli mások üzenőfalát saját maga és a családja aranyozásával…

Én is jogász vagyok és álláspontom szerint a jogi egyetem sem nehezebb mint bármely más szakmát adó egyetem elvégzése, sőt az orvosoknak nehezebb dolga van…

Minden ember munkáját, szakmáját meg kell becsülni, én úgy érzem, hogy az ilyen posztok sértik az átlagos, doktori címet nem kapó embereket, sőt még az egyszerű szakmunkást is sérthetik.

Gratulálunk, majd az lesz a szép, ha majd elkezd dolgozni, aztán nem fogja mindenki körbenyalni, mert van egy jogi diplomája, sőt…

1 / 1 bejegyzés megtekintése

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.